היפ-הופ וחובת הלבבות: אוהד משיח - כח הבחירה - חסידיניוז

היפ-הופ וחובת הלבבות: אוהד משיח – כח הבחירה

מאת: יוסי אשרי | כ״ג בכסלו ה׳תשע״ד (26/11/13) 14:32 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

אוהד משיח - כח הבחירה

"היפ-הופ חסידי", שילוב שהיה עד כה כמעט בלתי אפשרי, הפך מתחילת השבוע לבשורה של ממש. אחרי שנתיים של עבודה מחוץ לשעות הלימוד בכולל, הגיעו לקיצן עם אלבום חדש, בועט ומרגש בשפה מוזיקלית שמחברת קצוות.

אוהד משיח (28) הוא אברך צעיר, בוגר ישיבת 'אור דוד' בבני ברק, שלצד לימודים ועבודה הוא חתום על "כח הבחירה" אלבום מרשים ומעורר השראה בסגנון היפ-הופ. למרות החינוך החרדי והשהיה במוסדות רחוקים מאוד מסגנון המוזיקה הזאת, מגיל צעיר אוֹהֵד משיח את הדקלום המחתרתי הבועט. "בגיל 14 כבר שחיתי היטב במוזיקה הזאת ודקלמתי שירים בלי סוף. בשונה משאר השירים המדברים על עניינים רכים ונחמדים, אני התחברתי יותר דווקא לצלילים אלו, אני בעד ל'חתוך עניינים' ולהטיח את האמת שלי ב'פנים'…", מסביר משיח. שלוש שנים מאוחר יותר החל לכתוב שירי מחתרת בעצמו ואף ולהקליט אותם.

היו שצפו והיו שהופתעו, אבל לפני 5 שנים התרחש המהפך – משיח פנה ליצור טקסטים תורניים. זה שלא שעד אז הוא כתב טקסטים 'חילוניים', המחאה שלו – בעטה עם כיפה. מאז הוא מתייחס בשיריו ליחסי אמת בחברות, מוחה נגד אמירת שקרים בין חברים, ומתבטא באופן אמיץ נגד הממסד. "מאז שאני בישיבה, הקפדתי על סדר 'מוסר'. כשסיימתי ללמוד את ספר 'חובת הלבבות', הציפו אותי כ"כ הרבה רגשות, וממש אכזב אותי שלא הרבה אנשים מכירים את בעל חובת הלבבות. הנחתי, שבדרך ההיפ הופ אוכל להנגיש את התכנים שלו לכלל הציבור".

את המוזיקה שלו הוא שר באולפן, בהופעות מול קהל ("נפרד!!!"), אבל לא בחתונות ושמחות- "אני מביא תוכן חיובי וטוב לצעירים שמאזינים למוזיקה בסגנון הזה, אם כבר, אז לפחות שיקשיבו למילים טובות". בחול המועד הופיע על בימת הזמר החסידי בחברון, למרות שהצלילים היו חדשים לציבור, התלהבות האלפים שהאזינו לו ברחבת מערכת המכפלה – הייתה רבה. "רבים מבעלי התשובה שכבר מכירים את סגנון ה'היפ הופ' החמיאו לי על השירים", מגלה משיח.

לחצו PLAY להאזנה לשיר הנושא מתוך האלבום

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: ,


תגובות (2)

  1. yosef הגיב:

    איזה שיר מגניב תמשיך ככה

  2. yosef ohayon הגיב:

    השיר הכי מגניב ששמעתי תמשיך ככה אחי

השאר תגובה

תוכן תגובה