"געגועים" – ניגוני חב"ד כפי שמעולם לא שמעתם - חסידיניוז

"געגועים" – ניגוני חב"ד כפי שמעולם לא שמעתם

מאת: יוסי אשרי | כ״ד בכסלו ה׳תשע״ד (27/11/13) 14:43 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

הרב טוביה בולטון - געגועים

מאז ומעולם היו ניגוני חב"ד אוצר בל יסולא בפז. בשנים האחרונות כל מוסיקאי וזמר שכמבדים את עצמם הפיקו דיסק של ניגוני חב"ד וכבר נדמה היה שלא ניתן לחדש דבר בקטגוריה זו.
ובכן: הפתעה! יש חידוש ואפילו חידוש גדול: "געגועים" הוא שמו של הדיסק החדש ובו מבחר מיוחד של ניגוני חב"ד בביצוע מרשים ויוצא דופן של הרב טוביה בולטון ששר וגם מנגן, ביחד עם המוסיקאי החסידי ר' אבי פיאמנטה שעל החליל והכנר החסידי ר' מרדכי ברודצקי שעל הכינור.

הניגונים החב"דיים שבדיסק העשיר נבחרו בקפידה מתוך מאות רבות:
ניגון הפולטבה המרגש – ניגון שמקורו בעיירה פולטבה האוקראינית בה התגוררו חסידים שעבדו את ה' בתפילתם. הניגון מטפס לגבהים וחודר לעמקי הנפש, "אך לאלוקים", ניגון צובט מיתרים על מילות הפסוק בתהילים, כאייל תערוג – ניגון דבקות המבטא ערגה וכמיהה להתדבקות בה', "קול דודי" ו"א-לי אתה" המפורסמים של בעל התניא, ניגון שאמיל, שני ניגונים לשבת ויום טוב, ניגון התוועדות, ניגון הכנה וניגון חב"די מקורי, שאינו מפורסם כל כך בציבור הרחב, על המילים אנא עבדא דקודשא בריך הוא מתוך "בריך שמיה".

אחד הניגונים המיוחדים ביותר בדיסק הוא "אנעים זמירות" בנוסח שאותו על פי המסורת החסידית שרים בגן עדן. חסיד בעל נכסים שקיים מצוות פדיון שבויים בממון רב, קיבל הבטחה מהיהודי המסכן שאותו ואת משפחתו פדה, שעוד יקבל תמורה עבור המצווה הגדולה. כשאותו יהודי הסתלק לבית עולמו, בא בחלום לאותו חסיד ולימדו את הניגון "אנעים זמירות", כפי ששרים אותו "אצלנו למעלה, בגן עדן"…

הרב טוביה בולטון המשמש ראש ישיבה לבעלי תשובה בכפר חב"ד כבר הפיק בעבר דיסקים, אבל על הדיסק החדש אפשר לומר בפה מלא "לא בא כבושם הזה". הרב בולטון שר ברגש רב וקולו הצלול מפלח אל מעמקי הלב ומרומם את הנפש. "געגועים" הוא דיסק חובה לכל מבין בעולם הנגינה ולכל אוהבי עולם הנגינה החב"די.

לחצו PLAY להאזנה לשיר 'כאייל תערוג' מתוך האלבום

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: , ,


תגובות (2)

  1. רואה הנולד הגיב:

    פשוט דיסק מדהים ואותנטי החב"ד האמיתי

  2. אקי הגיב:

    אני מאוד רוצה את הדיסק, אבל הוא עולה 'לי' מאוד יקר בגל פז ירושלים 50 ש"ח

    מישהו יודע איפה אפשר להשיג יותר בזול???

השאר תגובה

תוכן תגובה