סינגל חדש, אומן חדש: מרדכי שפירא - "כל הדרך" - חסידיניוז

סינגל חדש, אומן חדש: מרדכי שפירא – "כל הדרך"

מאת: מערכת חסידיניוז | ד׳ באדר ב׳ ה׳תשע״ו (14/03/16) 16:11 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

מרדכי שפירא - כל הדרך

מרדכי שפירא, (26), שמשיק בשבוע הבא את אלבום הבכורה שלו, כל הדרך, עשה כברת דרך במוזיקה החסידית לצד שמות גדולים מאוד בתחום. הוא גדל במונסי ניו יורק, כילד שר במקהלת הילדים הפופולארית פרחי מיאמי וכבר אז ריגש בשירתו. מרדכי זכור לרבים בשיר "רחם" המפורסם, בדואט עם יעקב שוואקי דואט שהזניק אותו תקשורתית, עם מעל ל -2 מיליון צפיות ביוטיוב, מספר מטורף במושגי זמר צעיר וחדש..

לאחר שהתחתן, עולה שפירא לארץ ישראל, ומתגורר בה כ 3 שנים. הוא מעורב במספר פרויקטים מוזיקליים, אולם רק כששב לניו יורק, הוא הופך במהירות לשם לוהט בזירת אולמות החתונות ושר כמעט בכל ערב, לצד מרבית התזמורות החסידיות הפופולאריות, ביבשת. את המעבר ממקצוע "זמר חתונות" מצליח לאומן ויוצר בזכות עצמו, הוא מבצע לאחר מספר פגישות עם המפיקים האמריקאים אברהם זמיסט ושרולי מאיער, מרדכי דוחק בהם לעשות 'משהו' עם כישרון השירה שלו. "בדיוק סיימתי להפיק את 'כל הנשמה שלי', אלבומו האחרון של בני פרידמן" מספר שרולי מאיער, "הייתי באמצע הפקת האלבום של דוד גבאי. מלכתחילה, לא באמת חשבתי לעבוד עם מרדכי, אבל אברהם זמיסט האמין מאוד באומן הזה, ונפגשנו שלושתנו לדון תכנית הפעולה. היו לנו שיחות ארוכות על מוסיקה בעבר, בהווה ובעתיד. בדיעבד התברר ,כי מרדכי מחפש לעשות משהו גדול…", וזה אכן מה שקרה.

בתום תהליך ארוך של פגישות עם מלחינים, בחרו השלושה, עשרה שירים שהביאו לידי ביטוי ומיתגו באופן מדויק ביותר את מרדכי כאמן. ארבעה שירים נכתבו ע"י איצי וולדנר, שהתלהב מאוד מהקול וצורת השירה של שפירא "הוא מסוגל להגיע לאיכויות עם הקול שלו, שאף אחד אחר בתחום המוזיקה החסידית לא יכול לעשות". וולדנר חתום באלבום על עבדו, מי כהשם, היום ושיר הנושא כל הדרך. את המילים לשיר הנושא כתבה מרים ישראלי (שגם כתבה את המגה להיט יש תקווה), השיר מדבר על הקשר בין עם ישראל לבין הקב"ה. "לא משנה אילו צרות עברנו כאומה או כפרט, אנחנו לא שוכחים את ריבונו של עולם ויודעים ומתפללים שהוא ימשיך לשמור ולהגן עלינו".

ברוך לוין כתב לאלבום 2 בלדות מרגשות, כי מלאכיו ושיר המעלות. ההשראה ל'שיר המעלות' הגיעה ממכתב שנכתב לאחר שתי טרגדיות איומות בהן נלקחו לעולמם אבות צעירים, ממשפחותיהם. המילים "היינו כחולמים", מבטאים את התקווה. אנו מצפים ליום שבו המשיח יגיע, ואז נתעורר מ"חלום" הגלות הארוכה הזאת.

אלי שוואב, מלחין ויוצר מבריק כתב עבורנו את חזקו! (לחן איאן פרייטור, עיבוד אודי דמארי). "השיר חזקו נכתב כציטוט מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו על פסוק זה, בעת נאומו מול הקונגרס האמריקאי: עם ישראל כמעט נכנס לארץ ישראל ומצפה שמשה רבינו יוביל אותו ארצה, אבל אז עוצר משה בפתח הארץ ואומר לעמו 'לא אוכל עוד לצאת ולבוא'. הוא מודיע להם שאינו יכול להמשיך להנהיג כי זמנו הגיע, אבל, מרגיע: אל תפחדו, זה לא אני שהובלתי זה הקב"ה שנשא אתכם עד עכשיו, והוא ימשיך לשאת אתכם הלאה. תהיו חזקים! חזקו ואמצו!"

באלבום החדש גם שירים שכתבו ברוך שלום בלסופסקי (ומלוך), וגם שיר שכתב מרדכי עצמו (לא עליך) ההפקה של אברהם זמיסט. רשימת השמות הגדולים במוזיקה שחתומה על האלבום החדש כוללת את איאן פרייטור, אודי דמארי, צבי בלומנפלד, אברומי ברקו, יוני אליאב, אלי לשינסקי שרולי מאיער ואברהם זמיסט.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.15
Loading...

תגיות: , , , , , , , ,


תגובות (1)

  1. דסי הגיב:

    שיר מהממממםםםם במיוחד
    בהצלחה!

השאר תגובה

תוכן תגובה