מה ידידות: אלבום ניגוני השבת של כצל'ה - חסידיניוז

מה ידידות: אלבום ניגוני השבת של כצל'ה

מאת: יוסי אשרי | ה׳ באדר ב׳ ה׳תשע״ו (15/03/16) 15:39 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

כצ'לה - מה ידידות

יעקב כץ כצל'ה, הוא אדם עסוק מאוד. זהו איש שעל שמו חתומים עשרות פרויקטים בארץ ישראל, הקים ישובים רבים והרבה מוסדות של תורה, המציא רשת תקשורת חלופית (ערוץ 7, בשבע), ניסה את כוחו בכנסת ישראל, בפוליטיקה ובתפקידים ציבוריים למען עם ישראל ו… נוסע לחו"ל המון. מספר פעמים בחודש הוא מתייצב בנמל התעופה, מביט בעצב במטוס הגדול ויוצא לדבר עם עוד קהילה יהודית בעולם.

הטיסות שברוב המקרים ארוכות למדי, מאפשרות לו ללמוד קצת, לדבר קצת עם שותפו לספסל ואולי אפילו לחטוף תנומה קלה, אבל אז, אחרי שכל האפשרויות האחרות מוצו, הוא שולף את מכשיר הטלפון שלו ומזמזם לתוכו לחן חדש. עד כה הלחין מאות שירים, במסגרת מסעותיו, ואז, כשהמטוס נוחת הוא שולח את הלחן בוואטסאפ לחוג חבריו שמתרחב מיום ליום, ומקבל כמעט מכולם את השאלה "כצל'ה, למה אתה לא נכנס לאולפן להקליט?…"

כעת הזמן לגלות שכן, בשלוש השנים האחרונות, זה אכן קרה וזה הסיפור, למעשה:
כבר קרוב לארבעים שנה שלצד העשייה הציבורית רבת הממדים, הוא מתמסר לתחביב האהוב עליו, הלחנת שירים. עד עתה הופקו משיריו 3 אלבומים שרבים משיריהם, נוגנו רבות על גלי האתר וזכו להיות מושרים בקהילות רבות בעולם..

הורתו ולידתו של האלבום החדש "משירי השבת של כצל'ה", הוא הרצון להעניק למשפחתו מזכרת מזמירות השבת, המושרות דרך קבע על שולחן השבת בביתם. עד מהרה, בעיצומן של ההקלטות, רווחה התחושה כי הסגנון הייחודי בלחניו של כצל'ה, "הטעם של פעם", הינו "טעם" שיכול להעשיר את שולחן השבת של כל בית יהודי. כץ, קשור כל העת לגדולי הדור מהרב שך זצוק"ל, הפני מנחם זצוק"ל והרבי מליובביטש זי"ע והאדמו"רים מערלוי וסדיגורא זצוק"ל ויבדלו לחיים טובים האדמו"ר מבעלזא שליט"א והאדמו"ר מקרלין סטולין שליט"א, החסידים ותלמידהון, פגשו את כצל'ה בטישים ובמפגשים עם ה'גדולים', כשהם מארחים אותו אצלם, בחיבה רבה…

המעבד והמפיק המוזיקלי יובל סטופל, עיבד את האלבום כולו. אברימי רוט, זאנוויל וינברגר ושמחה פרידמן שרים באלבום, יחד עם מקהלת 'ידידים' המצויינת. עיבוד קולי: הרשל בריסק

מה ידידות הוא שיר הנושא באלבום החדש, והוא יהפוך להיות בקלות תכשיט נוסף על שולחן השבת!

לחצו PLAY להאזנה לשיר

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 5.00
Loading...

תגיות: , , , , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה