היישר מאוגדה 98: הרב בנימין שוקרון בסינגל בכורה

הרב בנימין שוקרון הוא איש רב פעלים. אב לשבעה ילדים, העוסק בחינוך שנים רבות, כיום משמש כרב תלמוד תורה 'עץ חיים', רב קהילה בבאר שבע, מוסמך כדיין לממונות מבית המדרש של הרב שמואל אליהו, מרצה לרפואת הנפש בדרך היהדות במכללת 'אילמה', מוהל, סופר סת"ם, מחבר ספרי קודש, ילדים ועוד, משורר והוגה.

מאז שמחת תורה הוא מגויס למילואים, בתפקיד רב החטיבה העורפית של אוגדה 98, שדואג לכל צרכי היהדות שהחיילים צריכים בעורף ובחזית פנימה. "בחצי השנה האחרונה דאגתי לאלפי ציציות ועשרות זוגות תפילין, נכנסתי לחאן יונס כדי לתקן ספרי תורה ובמשך שבוע נשארתי להחליף שם את אחד הרבנים". בשלושת החודשים האחרונים משמש במקביל כקצין באג"ם של העורף באוגדה 98, הדואג לצרכי הלחימה בשטחי הכינוס בהם נערכים חיילנו לפני ואחרי שהם לוחמים ברצועת עזה.

החיבור של הרב בנימין שוקרון לעולם המוסיקלי החל כבר מילדות. "גדלתי בבית כנסת מרוקאי, הפיוט היה אצלי חלק מהנשמה, משהו שנכנס לי פנימה". בשלב מאוחר, למד במתיבתא בה השירה הייתה חלק מהפס קול היום-יומי. היצירה האישית החלה לבעבע אצלו לפני 27 כאשר המ"פ שלו, רס"ן איתן בלחסן הי"ד, נהרג בלבנון. "כשחזרתי מהלוויה, התחיל להתנגן לי בראש מילים עם לחן. עצרתי והקלטתי. מאז כתבתי ואף הלחנתי מפעם לפעם".

לפני כארבע שנים, לאחר שהצטברו אצלו כמות מכובדת של שירים, החליט שהגיע הזמן להוציא אותם לאוויר העולם. בתום סקר שוק מקצועי בקרב מספר מפיקים מוסיקליים, הגיע אל המוסיקאי ראובן חיון, ובמשך הזמן הקליט עוד ועוד שירים בדרך לאלבום בכורה.

'מעל הזמן' – הוא הסנונית הראשונה מתוך אלבום הבכורה שבדרך. בניגוד לשאר השירים אותם כתב והלחין בעצמו, הפעם ראובן חיון גם הלחין את השיר, לצד ההפקה המוסיקלית כמובן. את המילים כתב שוקרון. "בורא עולם מדבר איתנו כל הזמן, לא תמיד אנחנו מרגישים שהוא איתנו בכל תנועה ותנועה. לפעמים צריך לעצור לרגע ולשמוע את הפנימיות ואת הבורא ממקום אחר ולזכור שהמציאות החיצונית באה לרומם אותנו".

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

מוטי ויזל ואברימי לונגר שרים: בסוד קדושים

מוטי ויזל ואברימי לונגר מתאחדים בפרויקט מיוחד לחידוש הניגון הקדוש של ר׳ מרדכי מנדבורנא זצ"ל. את הרעיון הגה מוישי מנדלסון שגם עיבד את השיר יחד עם שרוליק אחיו.

להאזנה ←
שירים חסידיים

איציק אשל וחברים בהילולת האור החיים הקדוש

הזמר איציק אשל מארח את מיטב האמנים: יחיאל נהרי, משה דואק, אליה והב, דוד חפצדי, אהרון נחמן אשל, חיים אביטל וציון גולן לשיר חדש לרגל יום ההילולה של האור החיים הקדוש ר' חיים בן עטר זיע"א.

להאזנה ←
שירים חסידיים

ישראליק בש בגרסה אלקטרונית ללהיט 'גאולה'

לרגל חג הגאולה י"ב-י"ג תמוז, אותו מציינים בחסידות חב"ד לרגל יום שחרורו מהמאסר של האדמו"ר השישי – הרבי הריי"צ זצ"ל, משחרר הזמר החב"די ישראליק בש גרסה משלו ללהיט הענק "גאולה"

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה