הראל טל מארח את ישראל דגן: תורה ותפילה

לפני עשרות שנים, כשהיה בתחילת דרכו בעולם התשובה, המוסיקאי הברסלבר ישראל דגן, כתב והלחין את רחשי ליבו, 'תורה ותפילה'. כעת, קרוב לשני עשורים מאז ראה אור לראשונה, הזמר והיוצר הראל טל מגיש גרסא חדשה ומרעננת לתפילה העוצמתית, בו הוא מארח את דגן בעצמו.

"בזמנים של התבודדות ביערות צפת הקדושים- ברגעי דבקות, אהבת ה', שמחה אין סופית וחיבור עם הבורא והבריאה – שמעתי קול בוקע מתוך הנשמה: 'רוצה רק תורה ותפילה ויראת ה' טהורה'", משחזר ישראל דגן את רגעי לידת השיר. "מבעד לזרם הדמעות הזולגות מתוך עיני נולד השיר הזה, למען שמו באהבה".

לשיר 'תורה ותפילה', נחשף הראל טל כבר מגיל צעיר. "בימי הנערות בגוש קטיף אהבתי מאוד את שיריו של ישראל דגן. כולם פשיטות, תמימות ולב יהודי חם ובוער לה' יתברך", הוא מתאר. "השיר הזה נגע בי באופן מיוחד. זה אחד השירים שממש עשו אותי יהודי. הייתי יוצא להתבודדות, בחולות, בדיונות ושר אותו שוב ושוב. כך גם במשך השנים אחר כך".

מתוך התחושה שיש בשיר עוצמה נדירה שמצליחה להוציא מעומק הנשמה את הרצונות הכי קדושים, החליט הראל טל להקליט גרסא חדשה ועדכנית של השיר, ולארח את בו את יוצר השיר ישראל דגן. "זכות גדולה בשבילי לשתף פעולה עם ישראל דגן ולבצע אותו ביחד. מקווה בעזרת ה' שהשיר יפתח הרבה לבבות". על העיבוד וההפקה המוסיקלית של השיר, הופקד הפעם לוי יצחק מאורר.

לחצו PLAY להאזנה לשיר

ביצועים נוספים

שירים חסידיים

מוטי ויזל ואברימי לונגר שרים: בסוד קדושים

מוטי ויזל ואברימי לונגר מתאחדים בפרויקט מיוחד לחידוש הניגון הקדוש של ר׳ מרדכי מנדבורנא זצ"ל. את הרעיון הגה מוישי מנדלסון שגם עיבד את השיר יחד עם שרוליק אחיו.

להאזנה ←
שירים חסידיים

איציק אשל וחברים בהילולת האור החיים הקדוש

הזמר איציק אשל מארח את מיטב האמנים: יחיאל נהרי, משה דואק, אליה והב, דוד חפצדי, אהרון נחמן אשל, חיים אביטל וציון גולן לשיר חדש לרגל יום ההילולה של האור החיים הקדוש ר' חיים בן עטר זיע"א.

להאזנה ←
שירים חסידיים

ישראליק בש בגרסה אלקטרונית ללהיט 'גאולה'

לרגל חג הגאולה י"ב-י"ג תמוז, אותו מציינים בחסידות חב"ד לרגל יום שחרורו מהמאסר של האדמו"ר השישי – הרבי הריי"צ זצ"ל, משחרר הזמר החב"די ישראליק בש גרסה משלו ללהיט הענק "גאולה"

להאזנה ←

בקרוב נשוב לפעילות תקינה