הפקת ענק: 'א שבת טיש אין שומרי אמונים'! - חסידיניוז

הפקת ענק: 'א שבת טיש אין שומרי אמונים'!

מאת: יוסי אשרי | ג׳ באלול ה׳תשע״ד (29/08/14) 11:33 | אלבומים חדשים | הדפס הדפס

שבת טיש אין שומרי אמונים

מקהלת 'מלכות' ופנחס ביכלר, שלמה טויסיג ומשולם גרינברגר, ברוך ומוטי ויזל, ילד הפלא יונה רובין ומקהלת הילדים 'שיר ושבח' מארה"ב, הם חלק מהשמות הגדולים המשתתפים באלבום החדש והמושקע: 'א שבת טיש אין שומרי אמונים' הרואה אור בימים אלו!

אחר שנתיים של עבודה אינטנסיבית של גדולי האמנים ומיטיבי הזמר מסביב לעולם, מופיע השבוע האלבום המרגש שכולו שבת, על תשעה לחניו ויצירותיו הסוחפים שהיו זה מכבר לשם דבר בעולם הנגינה החסידי כולו. ה'טישים', של האדמו"ר משומרי אמונים זצוק"ל שהשבוע בה' אלול יציינו את יום פטירתו, היוו כידוע אבן שואבת במשך עשרות שנים למאות ואלפי חסידים ואנשי מעשה שנהרו אליהם מכל קצוות תבל. הזמירות היוקדות ולחני הקודש המלהיבים הטביעו את חותמם על כל מי שאי פעם השתתף בהם ולו באקראי, עד שבמהלך השנים הלך וגבר הצימאון לאלבום שיגבש אל תוכו את כל אותם זמירות וניגונים מרטיטים.

כעת, עם הופעת המוצר הנחשק על ידי מערכת 'קול אמונים' שע"י מרכז מוסדות שומרי אמונים בארה"ק, מברכים בחצר על המוגמר, כאשר כמה הפתעות מחכות בתוכו למאזינים! כך למשל הוקלט לראשונה ה'קה ריבון' האגדי מבית שומרי אמונים בגרסתו המקורית האותנטית בביצוע שובה לב (רצועה 6); ניגון הריקוד העליז 'נשמת' שממלא זה מכבר את אולמי השמחות, מופיע גם הוא באלבום בעיבוד מלהיב (רצועה 3); גם ה'קה אכסוף' של החצר שנפוץ בחצרות רבות הוקלט כאן לראשונה בביצוע מרטיט ועוד.

את ניגוני האלבום מבצעת מקהלת 'מלכות' בניצוחו ועיבודו של המעבד והמנצח פנחס ביכלר שעומד מאחורי ההפקה. כסולנים משמשים גדולי הזמר: משולם גרינברגר, שלמה טויסיג, הזמרים הפופולאריים ברוך ומוטי ויזל, ילד הפלא יונה רובין מארה"ב וגם הזמר הצעיר המפתיע של השנה האחרונה מבית 'מלכות' – זאנוויל ויינברגר. על העיבוד המוזיקאלי והתזמורת רבת הכלים מופקד המעבד הנודע חיים הרטמן, כאשר מקהלת הילדים 'פרחי שיר ושבח' מארה"ב בניצוחו של חיים מאיר פליגמן, משלימה בקולה את ההרמוניה.

בשומרי אמונים מגלים כי האלבום הוא ראשון בסדרה ובקרוב נתבשר בהופעתו של האלבום הבא.

לחצו PLAY להאזנה למיקס משירי האלבום

דירוג כתבה: כוכב אחדשני כוכביםשלושה כוכביםארבעה כוכביםחמישה כוכבים ממוצע: 4.40
Loading...

תגיות: , , , , , , , ,


השאר תגובה

תוכן תגובה